نحوه افزودن محصول در ۳ گام ساده به فروشگاه خود در وبیت

نحوه افزودن محصول در 3 گام ساده به فروشگاه خود در وبیت

بالاخره فروشگاهتان را راه‌اندازی کرده‌اید. برای آن نامی انتخاب کرده‌اید، محصولاتتان در انبار آماده ارسال است و خلاصه همه‌چیز مهیاست که محصولات خود را درون فروشگاه لیست کرده و فروش را آغاز کنید. اما چطور باید محصول جدید درون وبیت اضافه کرد؟

هر محصول را می‌توان در دو گروه کلی قرار داد:

 • برندها
 • دسته‌بندی‌های محصولی

قبل از این که شروع به افزودن محصولات کنیم، لازم است گروه‌هایی که به آن تعلق دارد را به وبیت اضافه کنیم. در ادامه مراحل افزودن دسته‌بندی، برند و در نهایت خود محصول توضیح داده شده است. سفر محصولی خوبی داشته باشید!

گام اول: افزودن دسته‌بندی

پیش از هرچیز، باید تعریف کنیم که محصول ما دقیقاً به چه دسته‌بندی تعلق دارد؟ اگر پیش از این بعضی محصولات خود را درون وبیت وارد کرده باشید، احتمالش وجود دارد که محصول جدید شما هم در یکی از دسته‌بندی‌های از پیش تعیین شده قرار گرفته باشد. اما در غیر این صورت، می‌بایست از منوی گوشه تصویر، گزینه «فهرست دسته‌بندی‌ها» را انتخاب کنید.

نوار افزودن محصول

پس از باز کردن فهرست دسته‌بندی‌ها، شما می‌توانید دسته‌بندی‌هایی که تاکنون اضافه کرده‌اید را مشاهده کرده و در صورت لزوم آن‌ها را ویرایش کنید. برای افزودن یک دسته‌بندی جدید، کافی است نام آن را در فیلد اول وارد کرده و یک تصویر نیز برای آن بیفزایید. این تصویر به‌عنوان نماد آن دسته‌بندی برای مخاطب به‌نمایش گذاشته می‌شود؛ پس سعی کنید تصویری متناسب انتخاب کنید که بیش از اندازه شلوغ  نباشد و مفهوم لازم را منتقل کند. همچنین توجه داشته باشید که تصویر مد نظر باید در ابعاد مربع باشد تا به درستی نمایش داده شود. درصورت نیاز تصویر خود را پیش از بارگزاری به ابعاد مربع کراپ کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

صفحه افزودن دسته بندی

پس از افزودن یک دسته‌بندی، شما می‌توانید با پر کردن فیلد «نام زیردسته» برای آن زیردسته تعریف کنید تا جست‌وجو را برای مخاطبین فروشگاه خود ساده‌تر کنید. مثلاً برای دسته‌بندی «کفش» زیردسته‌های مدنظر می‌تواند «کفش کتانی»، «کفش مهمانی» و… باشد.

پس از آن که یک زیردسته را اضافه کردید، با کلیک بر روی کلید «افزودن» می‌توانید فیلد جدیدی برای افزودن یک زیردسته جدید تعریف کنید. در نظر داشته باشید که در وبیت زیردسته‌ها به تصویر مجزا احتیاجی ندارند.

اگر قصد اضافه کردن چند دسته‌بندی به‌طور همزمان را دارید، می‌توانید با استفاده از کلید «افزودن دسته‌بندی جدید» کار روی دسته‌بندی جدیدی را آغاز کنید. برای این بخش زمان کافی بگذارید تا تمامی دسته‌بندی‌های محصولی خود را اضافه کنید. زمانی که کارتان تمام شد، می‌توانید با استفاده از کلید «ذخیره تغییرات» آن‌ها را نهایی کنید. فراموش نکنید که ما در وبیت فیلد خالی نداریم و درصورت وجود داشتن فیلد خالی، وبیت به شما امکان ذخیره کردن تغییرات را نمی‌دهد؛ پس پیش از کلیک بر روی دکمه «ذخیره تغییرات» مطمئن شوید که تمامی فیلدهای خالی را پر کرده و یا با استفاده از کلید ضربدر روبه‌روی آن‌ها، حذف می‌کنید.

گام دوم: افزودن برند

حالا که دسته‌بندی‌های مدنظر خود را وارد کرده‌اید، نوبت به افزودن برندها می‌رسد؛ یعنی دومین شیوه گروه‌بندی محصولات. گاهی پیش می‌آید که شما صاحب برند خودتان هستید؛ در این صورت شما احتمالاً فقط نیاز به افزودن برند خودتان را دارید. در غیر این صورت ولی احتمالاً فروشگاه شما مملو از برندهای مختلف است که در این بخش نوبت به افزودن آن‌ها می‌رسد.

برای رفتن به صفحه برندها، این‌بار از نوار سمت راست گزینه «فهرست برندها» را انتخاب کنید. مشابه بخش قبلی، در این بخش شما می‌توانید تمام برندهایی که تاکنون افزوده‌اید را مشاهده کنید.

برای افزودن یک برند جدید، می‌بایست نام آن را به دو زبان فارسی و انگلیسی درون فیلدهای مدنظر وارد کنید. هر برند علاوه بر نام، به دو تصویر نیاز دارد:

 • لوگوی برند
 • تصویر برند که می‌بایست یک تصویر مرتبط با برند شما باشد؛ از مدلی که لباس برند شما را بر تن کرده، تا تصویری از محیط داخلی شرکت شما.

فراموش نکنید که تمامی تصاویر آپلود شده در این بخش هم به‌شکل مربعی کراپ می‌شوند. پس برای بهترین بازدهی، تصاویر را در ابعاد مربع آپلود کنید.

زمانی که اطلاعات مرتبط با برند را تکمیل کردید، می‌توانید با کلیک بر روی ذخیره تغییرات، آن را  ثبت کنید. نیاز به توضیح ندارد که در این بخش هم مشابه بخش «دسته‌بندی‌ها»، شما می‌توانید همه برندها را یکجا وارد کنید و بعد روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

گام سوم: افزودن محصول

پس از ثبت برند، بالاخره همه‌چیز مهیا شده است تا اولین محصول خود را وارد کنید. برای این کار، از  گزینه «افزودن محصول جدید» در نوار سمت راست استفاده کنید.

به صفحه «افزودن محصول» خوش آمدید! شما می‌توانید تمامی آنچه مخاطب شما نیاز دارد پیش از خریدن محصول بداند، در این صفحه وارد کنید.

پیش از هرچیز، با نام محصول و قیمت آن شروع می‌کنیم. به یاد داشته باشید که تمامی قیمت‌ها در وبیت به تومان هستند؛ اگر نیاز به تغییر آن دارید، می‌توانید از تیم پشتیبانی ما بخواهید تا آن را به واحد دلخواه شما تغییر دهند.

 پس از نام و قیمت، از میان دسته‌بندی‌ها و برندهایی که قبلاً وارد کرده‌اید، برند و دسته‌بندی محصول مدنظر خودتان را انتخاب کنید. در انتها برای تکمیل اطلاعات اولیه می‌توانید رنگ‌هایی از محصول را که قصد فروش آن را دارید، از فیلد مربوط به رنگ‌ها بیفزایید. فراموش نکنید که این فیلد محدودیت انتخاب ندارد. مجموعه رنگ‌هایی که در این بخش در دسترس شما قرار گرفته بسیار گسترده است. با این حال، درصورتی که رنگ محصول شما درمیان این رنگ‌ها قرار نداشت می‌توانید از پشتیبانی درخواست افزودن رنگ مدنظر خود را بدهید تا در سریع‌ترین زمان به لیست رنگ‌‌ها اضافه شود.

پس از رنگ، نوبت به افزودن تصاویر محصول می‌رسد. شما می‌توانید یک یا چند تصویر از محصول خود را در این بخش بیفزایید تا به‌مخاطب اجازه بدهید تا بهتر انتخاب کند. تصاویری که از محصول درون فروشگاه خود قرار می‌دهید، نقش کلیدی در انتخاب مشتریان شما دارد پس تصاویر با کیفیتی بارگزاری کنید که گویای کیفیت محصولتان باشد. فراموش نکنید که تصاویر این بخش هم با نسبت تصویر  1:1 یا همان مربعی هستند.

پس از افزودن عکس‌‌های محصول به‌تعداد دلخواه، نوبت به وارد کردن مشخصات محصول می‌شود. مشخصات محصول تمام آن چیزی هستند که مخاطب بر مبنای آن‌ها انتخاب می‌کند و عموماً در میان محصولات یک دسته‌بندی، مشترک هستند. این مشخصات در صفحه نهایی به‌شکل جدولی نمایش داده می‌شود تا مشتریان شما بتوانند به سریع‌ترین شیوه ممکن به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

برای وارد کردن مشخصات، کافی است عنوان هر مشخصه را در فیلد «نام» و مقدار آن را در فیلد روبه‌روی آن وارد کرده و با کلیک روی گزینه افزودن، مشخصه بعدی را وارد کنید.

برای بخش مشخصات تلاش کنید تا مهم‌ترین مشخصه‌های محصول که در انتخاب آن تاثیرگذار هستند را استخراج و وارد کنید. مشخصه‌هایی از قبیل:

 • ابعاد
 • نحوه شست‌وشو
 • جنس
 • مدل
 • و…

پس از تکمیل مشخصات، نوبت به ویژگی‌ها می‌رسد. ویژگی‌ها آن دست از خصوصیات محصول هستند که شما براساس آن‌‌ها موجودی تعریف می‌‌کنید. درخصوص محصولات پوشاک، این ویژگی‌ها معمولاً رنگ یا ابعاد هستند. برای تکمیل این بخش لازم است ابتدا نوع این ویژگی‌ها را در بخش «نام ویژگی» وارد کنید. برای مثال در خصوص عینک، معیار تعیین موجودی ما رنگ بود. پس از آن لازم است که هر یک از موجودی‌‌های خود را در فیلدهای «نوع ویژگی» تعریف کنید. در اینجا ما تمامی رنگ‌های موجود را به‌همراه تعداد موجودی آن‌‌ها وارد کردیم

درضمن اگر ویژگی دیگری هم وجود دارد که براساس آن موجودی محصول خود را تعریف می‌‌کنید، می‌توانید آن‌ها را با کلیک بر روی گزینه «افزودن ویژگی جدید» وارد کنید.پ

بخش توضیحات محصول همان جایی است که می‌توانید محصول را به‌بهترین شیوه ممکن به مشتری خود معرفی کنید. سعی کنید از این فیلد به‌نحوی استفاده کنید که محصولتان در چشم مخاطب جذاب به نظر رسیده و همچنین علامت سوالی در ذهنش باقی نماند. یک توضیحات محصول استاندارد معمولا این ویژگی‌ها را دارد:

 • جذاب
 • داستانگو
 • پرجزئیات
 • تبلیغاتی
 • خلاصه‌نویسی‌شده

درصورتی که قصد داشته باشید روی محصول مدنظر خود تخفیفی تعریف کنید، می‌توانید گزینه «اعمال تخفیف» را انتخاب کنید.

برای اعمال تخفیف روی محصولات در وبیت دو راه وجود دارد:

 • برحسب درصد
 • برحسب مقدار

اگر انتخاب شما تخفیف درصدی باشد، می‌توانید درصد تخفیف مدنظر خود را وارد کنید و همچنین تعریف کنید که روی چه تعداد از این محصول چنین تخفیفی اعمال خواهد شد.

درصورتی هم که قصد داشته باشید به‌جای تخفیف‌های درصدی، رقم مشخصی تخفیف روی آن تعریف کنید، می‌توانید مقدار تخفیف را به تومان در فیلد مربوطه وارد کنید.

در نهایت هر تخفیفی از زمان مشخصی اعمال می‌شود. با کلیک بر روی فیلد مربوط به تاریخ، شما می‌توانید تاریخ مربوط به شروع تخفیف را انتخاب کنید. تخفیف شما از آن تاریخ، تا زمانی که تعداد موجودی تعریف شده توسط شما فروش برود، باقی خواهد ماند مگر آن که تصمیم به حذف آن بگیرید.
در انتها به گزینه «افزودن محصول به جشنواره» می‌رسیم که آن را هم در مقاله‌ای جداگانه توضیح خواهیم داد.

اگر تا اینجا همراه ما بوده‌اید، حالا آماده‌اید تا با کلیک روی «افزودن محصول»، اولین محصول خود را به فروشگاهتان بیفزایید. به محض کلیک روی این گزینه، محصول در فروشگاه شما برای مخاطبین قابل مشاهده خواهد بود. به یاد داشته باشید همیشه می‌توانید با رفتن به بخش «محصولات» و کلیک روی آیکون مداد، اطلاعات محصول خود را ویرایش کرده و یا با کلیک روی آیکون سطل آشغال، آن را حذف کنید.

امیدواریم تجربه شما با وبیت، لذت بخش و پرسود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =